Karolis Podolskis. Ar Marijampolės kolegijos traukinys jau nuvažiavo?

Posted on Updated on

Prieš du mėnesius Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) atstovai susitikime su Marijampolės savivaldos, verslo ir visuomenės atstovais klausė nuomonės dėl tolimesnių Marijampolės kolegijos perspektyvų ir galimybės tenkinti regiono verslo poreikius ruošiant kvalifikuotus įvairių sričių specialistus.

Nors Marijampolės bendruomenė praktiškai unisonu pasisakė už Marijampolės kolegijos savarankiškumo išsaugojimą, panašu, jog kolegijos likimas jau seniai nuspręstas ir ne Marijampolės regiono naudai.

ŠMM sudaryta kolegijų vertinimo darbo grupė siūlo reorganizuoti Marijampolės kolegiją prijungiant ją prie Kauno kolegijos. 

Ką reiškia tokie prijungimai iliustruoja ne tokia jau sena Kėdainių istorija, kuomet Kėdainių kolegija tapusi Kauno kolegijos filialu buvo numarinta, o buvusiose patalpose liko tik vienas darbuotojas – sargas.

Norisi tikėtis, jog Marijampolės nelaukia tokia tragiška baigtis, tačiau ŠMM argumentai pasitikėjimo taip pat nekelia.

Nors šiais metais į kolegiją priimta 110 studentų, o bendras jų skaičius siekia beveik šešis šimtus, Ministerija prognozuoja, jog po keturių metų stojančiųjų visai neliks.

Žinant, jog šios Vyriausybės prioritetas yra regionai, o regionuose darbo jėgos trūkumas jau akivaizdžiai išryškėjęs, keistai atrodo ŠMM viceministro žodžiai, jog tokios apimties centre kaip Marijampolė nėra nuolatinio didelio specialistų poreikio srauto.

Matant, jog įmonės jau dabar susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu, o Marijampolė dideliais tempais stiprėja, kaip ekonominis centras, tokia „atbulinės pavaros“ politika pati savaime prieštarauja regionų stiprinimo tikslams.

Klausimas lieka tik vienas: ar esame pasiruošę ir turime politinės valios išlaikyti ir stiprinti vienintelę regione aukštąją mokyklą, ar tiesiog pasinaudodami neigiamomis demografinėmis tendencijomis bei neaiškiomis penkmečio prognozėmis, numarinsime ją įstumdami į Kauno kolegijos glėbį?

Norisi tikėti, jog Marijampolės kolegijos traukinys dar nenuvažiavo ir galėsime pratęsti diskusijas dėl aukštojo mokslo regione stiprinimo.

Laukiame tolimesnių Švietimo ir mokslo ministerijos bei Vyriausybės sprendimų.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s