Karolis Podolskis. Daugumos kandidatų į merus rinkimų programos – be didesnio dėmesio kaimui

Posted on Updated on

20170818_181742
Meškučių kaimui 333 metai

Rugpjūčio 23-ąją, Lietuvoje buvo minima Juodojo kaspino diena ir 28-osios Baltijos kelio metinės. Ši data mums simbolizuoja skaudžius praeities įvykius, pasibaisėjimą agresoriais, bet kartu ir teikia viltį, jog galime būti vieningi, susitelkę ir drąsūs kovojant už savo laisvę bei nepriklausomybę.

Šią svarbią Lietuvai datą minėjo ir Marijampolės bendruomenė. Kaip ir 1989 metais minint pakto pasirašymo metines, už rankų susikibę Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai sudarė gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino, taip ir čia, Marijampolės Vytauto parke, rankomis susikibę žmonės džiaugėsi bendryste giedodami Lietuvos Respublikos himną.

Kad Marijampolės bendruomenė vieninga, byloja ne tik tęstinumo ir nuoseklaus darbų įgyvendinimo palaikymas, bet ir vis aktyvėjantis gyventojų dalyvavimas renginiuose valstybinių švenčių, “Miesto dienų”, kitų minėtinų datų proga.

Susiburti moka ne tik miestas, bet ir kaimas. Štai praeitą penktadienį Meškučių kaimas minėjo savo 333 metų jubiliejų ir bendruomenės 10-metį, kuris išsiskyrė aktyviu bendruomenės bei įvairių kolektyvų dalyvavimu.

Apskritai kalbant, Marijampolės kaimuose gyvenantys žmonės yra vieni didžiausių Sūduvos krašto kultūros tradicijų puoselėtojų ir be galo talentingi žmonės, todėl jų renginiai, kurią seniūniją be lankytum, visada pasižymi išskirtinumu, originalumu ir nuoširdžiu atsidavimu savo veiklai.

Be abejo, kaimiškos vietovės turi ir daug spręstinų klausimų: darbas su probleminėmis, socialiai remtinomis šeimomis, vietinės reikšmės kelių, gatvių, šaligatvių priežiūros, remonto darbų atlikimas, vandentiekio, kanalizacijos tinklų tvarkymas ir kt.

Šiuo metu Marijampolėje vyksta mero rinkimų kampanija, tačiau peržiūrėjus kandidatų į merus rinkimų programas, didesnio dėmesio kaimiškoms vietovėms jose neskirta.

Išskyrus Irenos Lunskienės konkrečią rinkimų programos dalį kaimui, ir dar keleto kandidatų abstrakčius pamąstymus, toks jausmas, jog būsimi merai vadovaus ne Marijampolės savivaldybei, o tik Marijampolės miestui.

Tuo metu, kai dauguma kandidatų, be aiškesnių įsipareigojimų, žada skirti daugiau dėmesio kaimiškų vietovių aplinkai tvarkyti, Irena Lunskienė, kartu su komanda, aiškiai įsipareigoja sutvarkyti Sasnavos seniūnijos ir Puskelnių kaimo viešąją infrastruktūrą, įrengti pėsčiųjų taką Meškučiuose, plėsti vandentiekio ir nuotekų tinklus Igliaukos, Sasnavos, Liudvinavo miesteliuose, Buktos ir Patašinės kaimuose, taip pat sutvarkyti viešąją erdvę ir įrengti gatvių apšvietimą Želsvos kaime.

Įdomumo dėlei, pastebėtina, jog yra ir tokių kandidatų, kurie savo programose visai nemini siūlymų kaimiškoms gyvenvietėms.  

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Marijampolės kaimiškose vietovėse gyvena daugiau nei 16,5 tūkst. rinkėjų, todėl norint laimėti rinkimus, reikės pasistengti ne tik šventes švęst kartu, bet ir turėti pasiūlymų čia gyvenantiems žmonėms.

Ši savaitė Marijampolei išskirtinė ne tik Juodojo kaspino dienos minėjimu, ar Konservatorių partijos patriarcho Vytauto Landsbergio priešrinkiminiu apsilankymu savivaldybėje, tačiau, ir jau šiandieną prasidedančiu „Marijampolė Music Park“ festivaliu. 40 atlikėjų iš 7 valstybių ir dabartinės Lietuvos kultūros sostinės Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko – Kongo pasirodymas, bus tarsi Lietuvos kultūros sostinės estafetės perdavimas Marijampolei, prieš 2018 metus.

Ir jeigu dar mažai linksmybių, – šį šeštadienį visų laukia Tarptautinis galiūnų turnyras, kuriame, kaip ir artėjančiuose Marijampolės mero rinkimuose, ant aukščiausios nugalėtojų pakylos kils tik vienas – stipriausias varžovas.

Gražios likusios savaitės!

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s