Karolis Podolskis. Ne nemokami vandens buteliukai, o nuoseklus darbas kuria sėkmingą savivaldą

Posted on Updated on

Odetos Černiauskaitės foto
Marijampolėje lankėsi LR kultūros ministrė. Odetos Černauskaitės foto

Praeitą savaitę Marijampolėje apsilankiusi  Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pagyrė savivaldybę dėl pažangos kultūros politikoje.

Anot ministrės, numatytas savivaldybės kultūros infrastruktūros optimizavimas, ambicingų kultūros projektų tenkinančių bendruomenės lūkesčius įgyvendinimas, kultūros finansavimas ir rėmėjų pritraukimas parodo, kad savivaldybės kultūros politikoje vyksta pokyčiai, kurie yra pagrindas manyti, kad laukiantis Lietuvos kultūros sostinė vardas suteiks dar didesnių ambicijų.

Kad per pastarąjį dešimtmetį pasikeitusią Marijampolę  galime vadinti ambicingu miestu, rodo įvairūs jos pasiekimai: iš pagrindų sutvarkytos viešosios erdvės, pastatų fasadai, besiplėtojanti pramonė, sportininkų ir kitų savivaldos sričių atstovų sėkmės.

„Marijampolė Lietuvos kultūros sostinė“, „į Marijampolę atkeliauja didžiulės investicijos“, „Futbolas  ne tik Vilniuje – priimti Anglijos žvaigždes ruošiasi Marijampolė“, „Sūduva“ tęsia Lietuvos futbolo pasaką: per žingsnį nuo Europos lygos“, „Marijampolė – Suvalkijos parkų oazė, kartą per savaitę virstanti Europos centru“, – tai pastarųjų keleto metų Lietuvos informacinių portalų naujienų apie Marijampolę antraštės, kurios leidžia teigti, kad Marijampolės veidas yra pasikeitęs neatpažįstamai.

Ir ne rinkėjams dovanojami vandens buteliukai, prieš rugsėjį vyksiančius tiesioginius Marijampolės mero rinkimus, kuria šį įvaizdį, bet vieninga ir susitelkus Marijampolės bendruomenė, ne kartą sulaukusi visos Lietuvos savivaldybių pripažinimo.

Lietuvos savivaldybių asociacijos „Auksinės krivūlės“ apdovanojimai už svarų indėlį užtikrinant viešąjį saugumą, už probacijos plėtojimą savivaldoje, už kultūros puoselėjimą, – tai įvertinimai marijampoliečiams už sunkų ir atsidavusį darbą bendruomenės gerovei.

Ar išlaikysime šią pagautą „Sėkmės paukštę“ ir ateityje, priklausys nuo nuoseklaus darbų tęstinumo ir vieni kitų palaikymo, o artimiausias ambicingas tikslas Marijampolės laukia jau rytoj – UEFA Europos taurės atrankos varžybos tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir bulgarų „Ludogorets“ komandų.

Ir nesvarbu, kokia šių dviejų būsimų varžybų baigtis laukia, „Sūduvos“ komanda, kaip ir Marijampolė, jau simbolizuoja ryžtą, susitelkimą ir teikia pasididžiavimą.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s