Karolis Podolskis. Atsakymas, kodėl Marijampolės mero rinkimuose geriausias pasirinkimas Irena Lunskienė

Posted on Updated on

Elections votingVakar Vyriausioji rinkimų komisija oficialiai patvirtino kandidatus priešlaikiniuose Marijampolės mero rinkimuose.

Dėl mero pozicijos susigrums Gediminas Akelaitis – nuo Centro partijos, Karolis Dvylys – nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Irena Lunskienė – nuo Lietuvos socialdemokratų partijos, Dobilas Sinkevičius – nuo Tvarkos ir teisingumo partijos, Gintaras Skamaročius – savarankiškas pretendentas, Saulius Skinkys – Liberalų sąjūdžio kandidatas, Kęstutis Traškevičius – nuo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Algis Žvaliauskas – savarankiškas pretendentas.

Iki priešlaikinių rinkimų likus mėnesiui laiko įsisiūbuoja ir šių aštuonių užsiregistravusių dalyvauti rinkimuose kandidatų agitacinės kampanijos.

Reikia pastebėti, jog  rugsėjo 10 d. vyksiančių rinkimų agitacija šį kartą ypač išsiskiria aukštu kandidatų populizmo lygiu.

Antai vienas iš jų siūlo nemokamai po 3 kubus vandens kiekvienam gyventojui bei didesnius atlyginimus įmonėse dirbantiems darbuotojams, antras sustabdyti emigraciją, trečias pristeigti daugiau mokyklų, nors jau reikia optimizuoti esamas dėl mažėjančių mokinių skaičiaus jose ir t.t.

Kad priimti teisingą sprendimą ir neužkibti už populistinių pažadėtąją žemę siūlančių kandidatų, visų pirma turėtume įvertinti kiekvieno iš jų turimą visuomeninę, politinę, administracinę patirtį, požiūrį į problemų sprendimus savivaldoje bei deklaruojamą poltinę programą su kuria kiekvienas iš jų eina į rinkimus.

Visų 8 kandidatų  į merus neaptarinėsiu, nors neina nepastebėti, jog kaip ir pasakoje “Snieguolė ir septyni nykštukai” šiuose rinkimuose dalyvauja septyni vyrai ir viena moteris – Irena Lunskienė.

Ne, ši moteris ne pasakų herojė, greičiau šioje rinkimėje kampanijoje mažiausiai sekanti pasakas kandidatė ir mano manymu turinti geriausius gebėjimus atstovauti savivaldos ir gyventojų interesus.

Irena Lunskienė – kandidatė, kuri jau turi sėkmingo vadovavimo patirties savivaldos darbuose

Neina paneigti, jog vadovavimo patirtis vienai iš didžiausių Marijampolės savivaldybės seniūnijų yra nenuginčijamas šios kandidatės privalumas. 15 metų išlaikyti Liudvinavo seniūnijos, kaip vienos didžiausių savivaldybės administracinės teritorijos, gyventojų pasitikėjimą ir palaikymą, sutvarkyti infrastruktūrą, sukurti patrauklias erdves gyventojams ir seniūnijos svečiams, tai gebėjimai, kurie rodo ūkiškumą, vadybines kompetencijas, politinę nuovoką bei efektyvią komunikaciją. Ne veltui šios kandidatės pasiekimai ir patirtis Marijampolės savivaldybės taryboje buvo įvertinti paskiriant ją dirbti savivaldybės mero pavaduotoja, o vėliau ir įpareigojant laikinai eiti Marijampolės mero pareigas.

Irena Lunskienė – laikinoji merė vykdanti įstaigų reformą bei užtikrinanti būtiniausių darbų tęstinumą

Būti laikinu meru nėra tas pat kas būti nuolatiniu, turinčiu visus Savivaldos įstatymo suteiktus įgaliojimus, vadovu. Tačiau laikinąjai merei tai netrukdo diktuoti kokybės ir pažangos krypties savivaldybės tarybos darbuose. Ryžtingi sprendimai dėl kultūros ir transporto įstaigų kokybės užtikrinimo vykdant įstaigų optimizaciją, nuolatinės derybos su būsimais investuotojais Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje ir kitose teritorijose, pradėtas daugiabučių namų aikštelių ir sporto aikštynų tvarkymas, tęsiamas miesto teritorijų gražinimas, tai keletas darbų, kurie leidžia realiai įvertinti Irenos Lunskienės potencialą mero pozicijoje.

Irena Lunskienė – politikė gyventojams žadanti realius darbus

Apie šių rinkimų populizmo grimasas užsiminiau straipsnio pradžioje, tačiau kaip gaivų oro gurkšnį galima sugerti rinkimų programą, kuri pateikta atsižvelgiant, kad ši būsimo tiesiogiai išrinkto mero kadencija tęsis tik pusantrų metų.

“Atnaujinsime Pašešupio parką, reorganizuosime Marijampolės ligoninės vaikų ligų ir vaikų priėmimo skyrius, įrengsime 69 butų socialinį būstą, įgyvendinsime vaikų vasaros užimtumo programą, renovuosime Moksleivių kūrybos centrą” – tai tik keletas minėtinų darbų iš Irenos Lunskienės rinkiminės programos.

Tai, jog rinkiminiai pažadai yra pamatuoti ir konkretūs  leidžia teigti, jog kandidatė realiai vertina, ką gali nuveikti meras su taryba, administracija ir gyventojų palaikymu iki 2019 metų pavasario, kuomet vyks nauji Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Žinoma, tai kardinaliai skirasi nuo kai kurių kitų kandidatų skambių frazių apie nemokamas viešąsias gėrybes visiems, apie susigrąžintus emigrantus, apie iš kažkur atsiradusius didelius atlyginimus. Irenos Lunskienės programoje matant tokius racionalius pasvertus įsipareigojimus norisi tikėti, kad galbūt į priešrinkiminių pažadų vajų pagaliau ateina reali diskusija apie tai ką gali padaryti savivalda, taryba ir meras. O tai teikia vilties, kad ateityje šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti kandidatai ir vietos populizmui bus tikrai mažiau.

Rugsėjo 10 dieną kiekvienas iš mūsų atėjęs prie balsavimo urnų padarys savo sprendimą pasirenkant žmogų, kuris toliau vadovaus savivaldybei. Mano įsitikinimu pažangą, darbų tęstinumą ir bendruomenės susitelkimą gali užtikrinti tik asmuo savo veikla bei pasiekimais jau įrodęs ir toliau demonstruojantis, jog turi visas vadovui ir politikui reikiamas kompetencijas sėkmingam savivaldos gyvenimui užtikrinti. Štai dėl ko rudenį vyksiančiuose tiesioginiuose Marijampolės mero rinkimuose renkuosi Ireną Lunskienę.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s